message

Westercom je partner pro návrh a aplikaci systému pro spolehlivý a přesný přenos dat bez ohledu na náročnost okolního prostředí.

_

Kdo jsme?


Společnost Westercom byla založena v roce 2014 pro dodávky technologie a inženýringu do několika průmyslových oblastí v severních Čechách, ale zanedlouho jsme pracovali i s partnery na východním Slovensku. Uspěli jsme v energetice, těžbě, automatizaci, petrochemii nebo ve skladovém hospodářství. Dodáváme od speciálně vyrobených náhradních dílů pro výrobní stroje, přes kamerové a osvětlovací systémy, až po návrh složitějších technologických celků řízení a vizualizace dat. Snažíme se být v neustálém kontaktu s koncovým uživatelem zařízení, společně zjišťovat možnosti pro inovace a ty následně uvádět do praxe. Přísné požadavky těchto uživatelů nás dovedly k selekci pouze těch nejkvalitnějších komponentů od spolehlivých dodavatelů pro dosažení dlouhodobé udržitelnosti provozu.

Náš příběh


Společným jmenovatelem dnešních aktivit je spolehlivý sběr a přenos dat. Přenos dat ve zmíněných průmyslových oblastech je běžně ve velmi nepříznivých podmínkách. Nedoručení informace včas na správné místo vede často k zastavení těžby, prostoje ve výrobě, zmatkům v dopravě nebo k ohrožení života pracovníků či pasažérů. V roce 2018 jsme uzavřeli významné partnerství se švédským výrobcem komunikačních technologií, který požadované nároky na přenos dat splňuje. Společnost Westermo má více než 40 let zkušeností a skvělé reference v mnoha rozlišných průmyslových odvětvích po celém světě. Spolupráce s firmou Westermo je pro nás příležitostí pro další zvýšení kvality dodávaných produktů a služeb, ale zároveň i výzvou pro pokrytí dalších oblastí průmyslu. Cílem této spolupráce je dodávat technologii včas a v nejvyšší možné kvalitě.

About us

Jakých hodnot si vážíme


Money

Spolehlivost

Spolehlivost je v dnešním průmyslovém světě na prvním místě. Spolehlivost celé aplikace je rovna spolehlivosti toho nejslabšího prvku a takové kuří oko může celou aplikaci pěkně prodražit.

Bread

Kvalita

Westermo používá pro své produkty pouze ty nejkvalitnější komponenty dostupné na trhu. Dlouhodobý průměr poruchovosti produktů Westermo se drží pod 0.25% z ročně dodaných více než 100 000 produktů.

Heart

Dostupnost

Westermo má jednu, průmyslovou variantu od každého zařízení, což snižuje počet potřebných komponentů, zvyšuje dostupnost a urychluje výrobu. Všechna zařízení se vyrábí ve Švédsku, logistika zabere pouhých 24h.

1

Technická podpora

Technická podpora je Vám k dispozici v případě, že potřebujete pomoc či asistenci při návrhu nové komunikační technologie, rozšíření nebo údržbě stávající anebo jen doplnit technické informace, které nemůžete najít. Naši specialisté jsou pravidelně školeni v ČR i v zahraničí pro udržení aktuálních hardwarových I softwarových vědomostí a také pro znalost platné legislativy. Snažíme se udržovat aktuální informace na webových stránkách, ale v případě potřeby konzultace neváhejte kontaktovat technickou podporu.

2

Extrémní síťové řešení

Obchodní efektivita a spokojenost zákazníka spolu s malými zásahy do životního prostředí tvoří komunikační výzvy pro spoustu společností. Datový přenos je centrální nervový systém kritických aplikací, na kterých jsme životně závislí. Je potřeba zajistit naprosto spolehlivý nepřetržitý provoz například pro dodávky pitné vody, elektřiny, dopravu a železniční služby, jejich důkladnou kontrolu a údržbu. Je fajn mít správné řešení na místě, protože pokud systém nefunguje správně, bude velmi drahé ho provozovat, udržovat a zcela jistě bude za následek nepohodlí, nebezpečí nebo poškození životního prostředí.

3

Prodloužení sítě za hranice limitů Ethernetu

Westermo má řešení, které umožňuje ignorovat hranice komunikace po konvenčních kabelech. Klasické UTP kabely umožňují přenášet Ethernet zpravidla do vzdálenosti 100 metrů. Ethernetové extendery Wolwerine umožňují jít podstatně dál za tyto hranice při využití mnoha různých druhů již instalovaných kabelů. Série produktů Wolwerine využívá například kroucené páry pro vysokorychlostní spojení dvou i více Ethernetových sítí. Namísto drahé pokládky optických vláken nebo instalace rádiových spojů, SHDSL technologie nabízí cenově efektivní řešení prostřednictvím již existujících kabelů. Rychlost přenosu až 15.3 Mbit/s a komunikační vzdálenost do 15km může být vynikající alternativou optiky. Tyto modemy jsou schopny přenášet transparentní Ethernet a nad ním další protokoly na velké vzdálenosti.

Náš tým


Jana vystudovala vysokou školu ve Velké Británii a má dlouholeté pracovní zkušenosti ze Singapuru, Velké Británie a dalších evropských zemí. Pečuje o zázemí společnosti a spokojenost našich zákazníků a jako jediná mezi kolegy má porozumění pro komunikaci se státní správou. Díky excelentní jazykové vybavenosti je oblíbená při práci se zahraničními partnery.

Jana Pachrová

Jana Pachrová

Back office

Markéta pracuje v oblasti marketingu a komunikace od roku 2008 a díky tomu získala rozmanité zkušenosti z různých odvětví a oborů, a také titul MBA, kterým navázala na své předchozí humanitní vzdělání. Pracuje pouze s produkty a klienty, ve které má důvěru, a je nám proto potěšením, že se stará i o naši marketingovou komunikaci.

Markéta Pekařová

Markéta Pekařová

Marketing

Jakub pracuje v oblasti automatizace už téměř 10 let a díky získaným zkušenostem a orientaci v sortimentu je schopen nabídnout kompletní technická řešení. Naplňuje ho každý nový projekt, který je koncepčně propracovaný. Své komunikační schopnosti piloval v DHL IT Services, na mezinárodních stážích nebo v současnosti se zahraničními partnery. Obraťte se na něj s jakoukoliv otázkou…

Jakub Samek

Jakub Samek

Obchod

Po ukončení inžinierského štúdia na TU v Košiciach, naštartoval svoju bohatú kariéru v oblasti automatizácie pre rôzne zahraničné  spoločnosti pôsobiace na území slovenska ako aj mimo neho v Taliansku, Bologni. Svoje všestranné jazykové znalosti vie spojiť s potrebou aktívne odkomunikovať akékoľvek požiadavky zákazníkov, čím prispieva k celkovej spokojnosti v obchodných vzťahoch.

Miroslav Kolesár

Miroslav Kolesár

Obchod

Milan pracoval například u Coca Cola nebo Staropramen, kde byl několikrát vyhodnocen jako nejlepší obchodník. Preferuje osobní kontakt se svými zákazníky a zajímá se o jejich práci. To mu usnadňuje návrh řešení pro optimalizaci nebo modernizaci aplikací. Pro zákazníky je důležité mít neustále na blízku někoho, kdo jim pomůže realizovat své myšlenky.

Milan Vilímek

Milan Vilímek

Obchod

Pracuje v automatizaci průmyslu od roku 2004. Od té doby měl tu možnost si vyzkoušet spoustu různých pracovních pozic v tomto oboru. Ustálil se na obchodně – technické pozici, která mu umožňuje úzce spolupracovat s uživateli technologií v jednotlivých průmyslových oblastech. S těmito partnery se podílí na způsobu vylepšení stávající situace resp. na dosažení vyšší efektivity provozu.

Jiří Brusch

Jiří Brusch

Obchod

Marek je technik od narození. Za svůj život prošel spoustu teoretických i praktických technických situací. Dokáže navrhnout řídící systémy a s tím spojenou komunikační infrastrukturu tak, aby všechny bity byly včas na tom správném místě. S tím souvisí i vysoká míra zodpovědnosti, neboť sebemenší přešlap může vést k zastavení výroby, finančním ztrátám a nedejbože i k ohrožení lidského zdraví.

Marek Hudský

Marek Hudský

Technická podpora

Jana Pachrová

Rádi poradíme, zeptejte se

Jana Pachrová

Rádi poradíme, zeptejte se

Můžeme vám poradit?

Kontaktní údaje

Napište prosím dotaz do formuláře a my vám obratem odpovíme.