Spolehlivé vlakové sítě


Vysokorychlostní komunikační sítě na palubě vlaku
Spolehlivé vlakové sítě

Použití technologie IP se v posledních několika letech stalo normou pro vytváření datové komunikace, kterou používají systémy řízení vlaků (TCMS), systémy informací pro cestující (PIS) a informační systémy. Robustní přepínače s řadou IP síťových protokolů se používají k vybudování těchto sítí, které zvládají naprosto kritické aplikace při provozu vlaku.

Vzhledem k tomu, že je k těmto sítím třeba připojit čím dál více různých typů zařízení, jsou tyto přepínače s velkým počtem portů (20) a zároveň vysokou hustotou, což vede ke zmenšení objemu a váhy zařízení. Technologie PoE (Power over Ethernet) je ideálním řešením tohoto problému, kde mohou být koncové zařízení napájeny prostřednictvím síťového kabelu, což vede k výrazným úsporám nákladů a místa. Produkty Westermo mají nejlepší poměr ceny na port.

Westermo poskytuje širokou škálu síťových zařízení pro vytvoření spolehlivých řešení v mnoha různých vlakových aplikacích.

Vlaková páteřní síť

Páteřní síť je součástí povinné výbavy nových vlakových souprav. Cílem je mít zdvojený okruh přes celý vlak, aby v případě jakéhokoliv výpadku nebyl dotčen přenos dat v celé síti. Westermo tyto funkce zajišťuje pomocí přepínačů Viper, které splňují standard IEC 61375.

Dvojité jištění výpadku komunikace ve vlaku – video

Pro úsporu kabeláže je vhodné přenášet data řízení vlaku společně s dalšími systémy např. s informačním, kamerovým nebo systémem zábavy pro cestující. Toto však vyžaduje sofistikovanou úroveň kybernetické bezpečnosti, aby se cestující nemohli připojit na systém řízení vlaku. Westermo všechny tyto předpoklady splňuje.

TTDP (61375-2-5) – Train Topology Discovery Protocol – video

ECN (61375-3-4) – Ethernet Consist Network

TRDP (61375-2-3) – Train Real-Time Data Protocol

61375-2-4 – Aplikační profil např. kontrola drveří

61375-2-6 – Spojení vlaku s kontrolním centrem (Train to Ground)

Přepínače Westermo splňují normu EN50155, mají krytí IP67, mají funkci Bypass, kdy v případě výpadku napájení stále funguje páteřní komunikace a spoustu další povinných či užitečných vlastností. Všechny vlakové produkty naleznete – zde.

Jana Pachrová

Rádi poradíme, zeptejte se

Jana Pachrová

Rádi poradíme, zeptejte se

Můžeme vám poradit?

Kontaktní údaje

Napište prosím dotaz do formuláře a my vám obratem odpovíme.