Zdravotnictví


Výpočetní a zobrazovací technika pro medicínu
Zdravotnictví

Spolu se snahou o dosažení evropských standardů v poskytování zdravotní péče, rostoucím výskytem infekcí a dalších zdravotních rizik, jsou investice do zdravotnické techniky stále větší a častější. Medicínská technika podléhá zcela jinému způsobu výroby a testování – kromě nejtvrdších hygienických předpisů se vychází z předpokladu, že jakákoliv technická chyba nesmí nastat. Tyto stroje lze totiž umístit na operační sál, kde jsou kontrolovány životní funkce pacienta. Informace musí dostat operatér naprosto přesně, včas a v nejvyšší možné kvalitě. Další bezpečností standardy deklaruje EN60601-1. Společnost Advantech vyvíjí zdravotnickou techniku již téměř 20 let. Má v oboru rozsáhlé zkušenosti a soustu velmi úspěšných projektů. V současnosti se technologie Advantech řadí mezi absolutní světovou elitu, to potvrzují i světové reference v prestižních ústavech.

Díky Advantechu dokážeme zajistit kompletní zdravotnické řešení od serverů pro ukládání dat přes zobrazovací zařízení obrázků ve vysokém rozlišení až po tzv. All-in-One medicínské terminály, tedy zobrazovací jednotky s integrovaným počítačem. Podívejte se do sekce Inteligentní zdravotnictví.

Inteligentní operační sál

Technologie Advantech přispěla k vytvoření inteligentního operačního sálu poslední generace v Rotterdamské nemocnici. Projekt byl zaměřen na zvýšení efektivity a úspěšnosti prováděných zákroků na operačních sálech, kvalitu zdravotnických služeb a pro přípravu studentů místní, renomované univerzity na výkon náročných operací. Díky vysokorychlostnímu přenosu vysoce kvalitních dat přímo z operačních sálů tak mají studenti možnost sledovat právě probíhající operaci v reálném čase.

Vše začalo koncem roku 2017, když se zdravotnické centrum Erasmus rozhodlo vystavit 26 nových operačních sálů. Cílem nebylo vybudovat jen konvenční operační sály, ale spojit nejmodernější techniku s dokonalými zdravotnickými postupy, eliminovat používání papíru a zajistit co nejširší možnosti využití technického potenciálu. Terminály Advantech umožnily přenos ultra-vysoké kvality snímků z různých zdrojů (např. z endoskopu) a jejich zobrazení v reálném čase bez sebemenší ztráty na kvalitě snímku. Výsledkem bylo i úspěšné dosažení odvážného cíle, kdy jednotlivé postupy přešly kompletně z papírové do digitální formy.

Advantech vyrábí technologie, které lze použít ve všech oborech medicíny a díky nezávislému testování třetích stran splňuje evropské legislativní požadavky pro použití v nejnáročnějších medicínských aplikacích.

Jana Pachrová

Rádi poradíme, zeptejte se

Jana Pachrová

Rádi poradíme, zeptejte se

Můžeme vám poradit?

Kontaktní údaje

Napište prosím dotaz do formuláře a my vám obratem odpovíme.